חברת קידום אתרים
לקידום האתר צרו איתנו קשר 03-5583657
 

מחשוב ענן- יתרונות וחסרונות

מה זה אומר מחשוב ענן?

אם בניתם אתר לעסק שלכם או לצורך פרטי, עליכם לקשר אותו לאינטרנט משום שהקבצים של המחשב חייבים לשבת בתוך שרת שמוגדר לצרכים של שרת אינטרנט. הרכישה של השרת, קישורו לאינטרנט ואחזקתו אשר דורשת סכומי כסף גבוהים ביותר מצריכים ידע טכני וסכומי כסף רבים- כל אלו אינם זמינים עבור מרבית העסקים אשר נאבקים מידי יום על הישרדותם בשל התחרות הקשה בשוק.

באמצעות שירותי מחשוב ענן  אשר ניתנים מחברות שונות שמתמחות בתחום, יכולים עסקים רבים להתמודד עם הקשיים הללו ולקבל את כל המשאבים הטכניים והציוד להם הם זקוקים לצורך ביצוע העבודה באופן שוטף.

ניתן לדמות את שירותי החברות אשר מספקות שירותי אחסון אתרים לבעלי בתים אשר משכירים את חלל הבית לעסקים מגוונים כאשר כל עסק יכול לבחור את סוג הבית המתאים לו ביותר. האחריות של החברות אשר מספקות שירותי אחסון ענן היא לשמור על הבית באמצעות שרת אינטרנט אשר יאפשר לעסק לעבוד באופן שוטף, אמין ולתפקד במהירות כך שהעבודה לא תופסק.

אחסון אתרים הפך להיות שירות מבוקש ביותר במהלך השנים האחרונות ולכן מחליטים מרבית בעלי העסקים אשר מחזיקים אתרים לתחזק את האתרים באמצעות החברות המקצועיות. (כמובן שנותרו עוד בעלי עסקים אשר נשארו מחוץ לעולם שירותי הענן בשל סיבות אלו ואחרות).

יתרונות מחשוב ענן

חיסכון כספי, עבודה גמישה ושמירה על הסביבה

כפי שנכתב- שירות מחשוב ענן הינו מפותח ומבוקש ביותר וחברות ענק רבות כדוגמת- אמזון, אינטל, מיקרוסופט וגוגל משקיעות בתחום כספים רבים. מחשוב הענן מתאים לכל סוגי העסקים- בין אם מדובר על עסקים גדולים או עסקים קטנים משום שהוא חוסך סכומי כסף גבוהים (שכן החברות אינן צריכות לרכוש תוכנות וחומרות ואינן צריכות לתחזק אותן). כמו כן, שירותי אחסון ענן מאפשרים לבעלי העסקים לעבוד באופן גמיש ביותר. מעבר לזאת, תורמים שירותי אחסון הענן לחיסכון באנרגיה. על ידי כך הם מסייעים לשמירה על הסביבה.

חסרונות מחשוב ענן

חשש מפני זליגת מידע ותלות

למרות כל היתרונות הרבים של שירותי אחסון אתרים, התגלה כי יש לשירותים אלו גם חסרונות– חסרון משמעותי של שירותי אחסון אתרים הוא שקיים חשש מפני זליגת מידע משום שאבטחת המידע שמספקים השירותים אינה גבוהה מספיק. המידע אשר מאוחסן בתוך הארגון עלול להיחשף גם ללא השירות אך הסברה היא כי שימוש בשירות מחשוב ענן מגביר את החשש.

חסרון נוסף של השירות הוא הפחד מפני תקלות. התלות בספק גורמת לכך שכל תקלה ממנה סובל הספק תפגע בעבודה של הארגון כך שהוא תלוי באופן מוחלט בספק- אם הסתפק יתמהמה עם תיקון התקלה לא יוכל העסק להמשיך לעבוד, הזמן יתבזבז, הכספים יאבדו והעסק יאבד מיעילותו. חסרון נוסף של קבלת שירות מחשוב ענן הוא שבמידה והחברה אשר מספקת שירות מפסיקה לפעול מכל סיבה שהיא עשוי הארגון לסבול מנזק משמעותי.

המלצה לדרך-  גבו את החומר הקריטי שלכם

כל עסק או אדם פרטי צריכים לבצע גיבוי נתונים. גיבוי המסמכים החשובים משתלם בסופו של דבר ושווה להשקיע זמן וכסף אשר ימנעו את אבדנם. גיבוי הנתונים הינו יצירת עותק למידע הקריטי במקום אחר, גיבוי זה יגן על העסק מפני וירוסים, קריסת דיסק, מחיקה, טעויות אנוש, גניבה או כל צרה אחרת. חשוב לציין כי יש להתאים את מערך הגיבוי לדרישות של העסק. מערכת גיבוי מתאימה תבטיח אמינות, יעילות ותחסוך כספים לטווח הרחוק.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר